İnsan Kaynakları

Starbucks’tan Uzaktan Çalışanlar İçin Yeni Kafe Sistemi

Starbucks, içinde kendi ortak ofisi ve bireysel çalışma kabinleri bulunan iki katlı bir kafe açtı.

Pandemi sebebiyle uzaktan çalışmanın oldukça arttığı şu günlerde evlerde veya kafelerde yapılan değişiklikleri gözlemleyebiliyoruz. Pandemiden önce de uzaktan veya esnek çalışanların sıklıkla ziyaret ettiği popüler mekanlardan Starbucks, artan dışarıdan çalışma talebi nedeniyle yeni bir konsepti hayata geçirdi.

Starbucks Japonya 3

Japonya’da açtığı yeni mağazasıyla çalışma deneyimini bir adım öteye taşıyan Starbucks içinde kendi ortak ofisi ve bireysel çalışma kabinleri bulunan iki katlı bir kafeyi hizmete açtı. Kafenin ikinci katında, uzaktan çalışanların ve iş insanlarının yalnız çalışabilmeleri ya da kahve eşliğinde toplantı yapabilmeleri için bir ortak çalışma alanı bulunuyor. Birinci kat ise yiyecek ve içeceklerin satın alınabildiği, aşina olduğumuz Starbucks konseptine sahip.

Özel kabinlerde küçük bir ücret karşılığında ofis rahatlığı

Starbucks Japonya 2

Kafedeki bu ortak çalışma alanı, medya şirketi Think Lab ile ortaklaşa meydana getirildi. Ortak çalışma alanında bulunan özel kabinler, Think Lab tarafından yönetiliyor ve bu kabinlerin 15 dakikalık kullanımı 300 Japon yeni (2,8 dolar) olarak ücretlendiriliyor. Ortak ofis alanının kullanımı için ise müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Kafe, Starbucks mobil sipariş sisteminin yanı sıra nakitsiz ödemeleri de destekliyor.

Pandemiyle birlikte tüm dünyada çalışma kültürlerindeki hızlı değişimin etkilerini önümüzdeki günlerde farklı markaların ürün ve hizmetlerindeki değişimlerinde görecekmişiz gibi gözüküyor.

Büyük Şirketler Ofislerini Küçültüyor

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu