İnsan Kaynakları

Sun Tekstil Sun Design Project Sona Erdi

Sun Tekstil‘in 2018’den bu yana düzenlediği Moda Tasarım, Tekstil Tasarım ve Grafik Tasarım üzerine eğitim gören genç yeteneklere odaklanan ve moda sektörüne genç tasarımcıların kazandırılmasını hedefleyen yetenek programı Sun Design Project’in 5.dönemi sona erdi.

Üniversitelerin Tekstil Tasarım, Moda Tasarım, Grafik Tasarım ve benzer bölümlerinde 3 ve 4. sınıf öğrencileri için tasarlanmış Genç Yetenek Programı, tasarım dünyasında yer almak isteyen genç yetenekleri her yıl bir araya getirmeye devam ediyor. Programa, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe deneyim sahibi olmak, akademik olarak öğrendiği bilgileri pratiğe dökmek isteyen,  uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratmak için tasarım yapabileceğine inanan öğrenciler ilgi gösteriyor.

2023 yılı için 24 Nisan’da başlayan program başvuruları sonucunda 24 Temmuz itibariyle 10 Tekstil ve Moda Tasarımı öğrencisi programda yer almaya hak kazandı.

3D çizim eğitimlerini alan öğrenciler, tasarımlarını üç boyutlu olarak hazırlama imkanına erişerek, kazandıkları yetkinliklerle profesyonel hayatta fark yaratma şansına sahip oldular. Eğitimlerin ardından genç tasarımcılar, 7-25 Ağustos tarihleri arasında Sun Tekstil’de tasarım, numune, üretim ve kalıp ekipleriyle beraber çalışarak 3 hafta boyunca kendi kapsül koleksiyonlarını oluşturma fırsatı yakaladı.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu