Türk Telekom Bayi Personeline Kariyer Fırsatı Sunacak

Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketi Türk Telekom, yetkinlik eğitimlerini tamamlamış 250 Türk Telekom bayi müdürünün katılımıyla Bayi Personeli Kariyer Lansmanı’nı gerçekleştirdi.  Hayata geçirilen program, bayilerde çalışan personeli, yeteneklerine ve performansına göre değerlendirerek yüksek performans gösteren çalışanlara Türk Telekom bünyesinde istihdam olanağı sağlayacak. 

Bayide çalışan personellere özel Bayi Çalışanı Kariyer Programı’nın ilkini gerçekleştirerek bayi çalışanlarının kariyer yolculuğunda yeni bir döneme adım atmalarını sağlayan Türk Telekom, bayilerinde çalışan personele yönelik yetenek yönetimi ve performans değerlendirme sisteminin detayları lansmanında paylaştı. Kariyer Programı Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın ve diğer yöneticiler tarafından tanıtıldı.

Bayi çalışanları kariyer yolculuklarında bir sonraki adıma hazır

Türk Telekom’un bayi çalışanları arasında üniversite mezunu oranının yüzde 25 olmasının ve mevcut personeldeki kariyer planı beklentisinin, bu yeni eğitim programına ilham verdiğini ifade eden Türk Telekom Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, “Türk Telekom olarak sunduğumuz eğitim ve gelişim imkanlarından yararlanan, şirket bünyesinde değerlendirilmek için elinden gelen tüm gayreti gösteren çalışanlara Türk Telekom’un kapılarını açmak için bu programı hayata geçirdik. Bu doğrultuda belirlenen yetenek ve kariyer kriterleri doğrultusunda adayların performansını ve gelişimini takip ederek, eğitimlerini tamamlamış istekli ve başarılı çalışanlarımızı Türk Telekom bünyesine dâhil etmek istiyoruz. Bu nedenle Bayi Çalışanı Kariyer Programı’nı uyum sağlama, satış süreçleri eğitimleri, ürün ve sistem eğitimleri, mesleki eğitimler ve saha çalışmaları üzerine pratik ve teorik eğitimlerin yer aldığı, adayların gelişimlerinin merkezi uygulamalarla takip edildiği kapsamlı bir süreç olarak kurguladık.” şeklinde konuştu. 

Daha önce 16 bayi çalışanını kadroya girdi

Programla ilgili konuşmasına devam eden Balcı, “Bu eğitimleri hayata geçirmekteki bir diğer önemli amacımız, satış kanallarımızda çalışan personeli lisans eğitimlerini tamamlamaları için teşvik etmektir. Bu sayede hem onlara bir kariyer fırsatı sunmayı, hem de kanaldaki çalışanlarımızın daha yetkin personeller olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bugüne dek daha önce bayilerde çalışan ve satış okuluna katılarak başarılı performans gösteren 16 arkadaşımız, bugün kariyerine Türk Telekom’da satış yöneticisi olarak devam ediyor.” dedi. 

15 farklı eğitim veriliyor

Türk Telekom, bayi çalışanlarına kariyer imkanı sunmanın yanı sıra sunduğu yetkinlik eğitimleriyle de mesleki gelişimlerine destek olacak. Projenin 3. adımı olan Bayi Kanalı Gelişim Programı, Bireysel Gelişim Okulu ve üniversite işbirliğiyle hazırlandı. Bu yeni adım yatırımcıdan başlayarak bayi müdürleri, yönetici pozisyonları ve bütün çalışanlara yayılan, 15 farklı başlık altında 2 yıl sürecek bir eğitim programından oluşuyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu