İş Dünyası

Kadınlar İçin En İyi İşyerleri Listesi Açıklandı

Great Place to Work, Türkiye'de kadınların çalışabileceği en iyi iş yerlerini açıkladı. 'Best Workplaces for Women Turkey' listesinde 21 şirket yer aldı.

Great Place to Work, Türkiye’de kadınların çalışabileceği en iyi iş yerlerini açıkladı. GPTW tarafından yapılan anket ile hazırlanan ‘Best Workplaces for Women Turkey’ (Kadınlar için en iyi işyerleri) listesinde 21 şirket yer aldı.

1992 yılından bu yana dünya çapında 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Index anketinden elde edilen analizler yardımıyla “Harika Bir İş Yeri” deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlamak için kullanan şirket, 2021 yılında bin 500’ün üzerinde kadın çalışanı tarafından yapılan değerlendirmeleri analiz ederek Türkiye’de kadınlar için harika işyerlerini belirledi.

Great Place to Work sertifikası almaya hak kazanan 91 şirket arasından Best Workplaces for Women Turkey 2021 listesine giren 21 şirket değerlendirilirken hem tüm çalışanlar için hem de kadın çalışanlar özelinde en az yüzde 80 Trust Index skoruna sahip organizasyonlar dikkate alındı.

En iyi 21 şirket

İlk kez yayınlanan ve bundan böyle her yıl açıklanacak olan Best Workplaces for Women Turkey 2021 listesinin 99’dan az çalışana sahip Small kategorisinde liste Inspark, Tester You, tmob, waytosay, peakup, Latro ve Farmazon’dan oluştu. 100 ile 249 arası çalışan sayısına sahip şirketler listesinde ise Lansinoh, Sepaş, Galata Taşımacılık, Doğuş Holing, Tümaş Mermer, Stryker ve Koç Zer yer aldı.

Novartis, gittigidiyor/ebay, AbbVie, AstraZeneca ve Organik Kimya ise 250-499 çalışana sahip şirketler kategorisinin en iyileri oldular. 500’den fazla çalışanlardaysa DHL Express ve sahibinden.com şirketleri kadınlar için harika işyerleri olarak listede kendilerine yer buldular.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu