İş Dünyası

Profilo Holding için İflas Kararı!

Ünlü beyaz eşya firması için iflas kararı çıktı.

1950’li yıllarda kurulan Profilo Holding, geçtiğimiz perşembe günü İstanbul Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava ile sonucunda iflas bayrağını çekti.

İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Profilo Holding’in kurucusu Jak Kamhi ile yakın bir ilişkisi olan, Profilo Grubu’ndaki şirketlerin avukatlığı vazifesini üstlenen avukat Sümer Altay, takip ettiği bir dosyanın vekalet ücretinin ödenmemesi nedeniyle Profile Holding ile karşı karşıya gelmişti.

Vekalet ücretinin ödenmesi için girişimlerde bulunan Sümer Altay’ın girişimleri sonuçsuz kalınca Altay, alacağı olan 2 buçuk milyon TL için Profilo Holding A.Ş. ile Profilo Sanayi ve Tic. A.Ş.’ye karşı iflas davası açtı. Dava sonucunda davalı tarafa “Depo” kararı verildi. Depo kararına rağmen ödeme alamayan Altay’ın avukatları, davalılar için ayrı ayrı iflas kararı verilmesi talebinde bulundu, Profilo avukatları ise davada reddi talep etti.

Mahkeme, Profilo Holding A.Ş. ile Profilo San. ve Tic. A.Ş.’ye İflas Kararı Verdi

Mahkeme sonucunda Profilo Holding A.Ş. ile Profilo Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye iflas kararı verildi. 1950’lerden itibaren Türkiye’de faaliyet gösteren Profilo, karar sonrası her iki şirket için de tasfiye sürecine geçecek. İstanbul İflas Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan tasfiyede iflas masası oluşturularak iki şirketin varlıkları satılarak borçları ödeme yoluna girilecek.

Sürecin devamının nasıl işleyeceği ise şimdilik merak konusu. Davalı şirketlerin avukatlarının karara itirazları sonrasında ne tür adımlar atılacağı henüz belirsizliğini sürdürüyor.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu