Arşiv

APPLE Haftada 3 Gün Ofiste Olmayı Zorunlu Kılıyor

Tamamen uzaktan çalışmanın iş hayatına getirdiği zorlukları aşmak isteyen şirketler hibrit sisteme geçiyor.

Uzaktan çalışma ile ilgili olarak özellikle Amerika’da bazı teknoloji şirketlerinin hassasiyetlerinin olduğu biliniyor. Uzaktan çalışma konusunda ön yargıları olan şirketlerin başında Elon Musk’ın satın aldığı twitter geliyor. Pandemi sonrası uzun bir süre evden ve esnek olarak çalışan twitter da, Elon Musk’ın yönetimi devralmasıyla birlikte esnek çalışma sistemi daraltılmıştı. Edinilen bilgiye göre Elon Musk geçtiğimiz gece saat 02.30’da çalışanlara ofise gelmenin opsiyonel olmadığını belirten bir e-mail yolladı.

Evden çalışma konusunda esnekliği daraltan şirketlerden biri de Apple oldu. Apple geçtiğimiz yıl Eylül ayında çalışanlarına çağrı yaparak ofis dışı çalışma koşullarını daraltmıştı. Ancak uyarılara rağmen çalışanların bir kısmı esnek çalışmaya devam edince şirket daha katı tedbirler alma yoluna gitti.

San Francisco merkezli Platformer’ın haberine göre çalışanlara verilen rozetler ile çalışanların haftada kaç gün ofise geldiği şirket tarafından takip ediliyor. Haftada en az 3 gün ofise gelmeyen çalışanlar yöneticileri tarafından uyarı alıyorlar. Uyarı cezaları artarsa, süreç çalışanın işten çıkarılması ile sonuçlanabiliyor.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu