Arşiv

Nevzat Aydın CEO’luk Görevini Bırakıyor

Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın CEO görevini bırakacağını açıkladı. Yemeksepeti yeni CEO'sunun Mert Baki olduğu açıklandı.

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın 21 yıldır sürdürdüğü ve aynı zamanda kurucusu olduğu şirketteki görevinden ayrılacağını duyurdu. CEO’luk görevini bırakacağını twitterdan duyuran Aydın yaptığı açıklamada, ailesine daha fazla zaman ayırmak ve  için görevden ayrılacağını belirtti.

Yemeksepeti yeni CEO’su kim olacak?

Nevzat Aydın’ın yaptığı açıklamaya göre şirketin yeni CEO’su şirkette uzun yıllardır görev alan Mert Baki olacak.

Yemeksepeti CEO’su Mert Baki kimdir?

mert bakiYemeksepeti’nde CEO’luk görevini devralacak Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ’de Elektrik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayıp devamında da Sabancı  Üniversitesi MBA yüksek lisans programını bitirdi.

Florida ve Stanford Üniversitelerinde Business Strategy alanlarında eğitim programlarına katılan Mert Baki, profesyonel iş hayatına ARAMA Danışmanlık’ta başladı. Migros’ta iş geliştirme alanında farklı görevlerde bulunan Baki 2011 yılında Yemeksepeti ailesine katıldıktan sonra şirketin tüm yeni projelerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sorumluluklarını yürüttü.

Mert Baki Delivery Hero ailesine katılmadan önce Yemeksepeti’nin 10 ülkedeki yurt dışı operasyonlarının sorumluluğunu üstleniyordu. Son olarak İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mert Baki, Yemek.com, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle dahil birçok projeye liderlik ederek Yemeksepeti’nin hizmet gamının genişlemesini sağladı.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Mert Baki evli ve ikiz çocuk babası.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu