Atamalar

Nestlé Türkiye’de İki Üst Düzey Atama

Nestlé’nin Türkiye’deki iki iş biriminde önemli atamalar gerçekleşti. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü görevini yürüten Burçin Alev Ekşi, Nespresso Türkiye Genel Müdürü görevine atanırken; Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi’nin yeni Genel Müdürü ise Emre Kılıçal oldu.

Burçin Alev Ekşi kimdir?

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlayan Burçin Alev Ekşi, hızlı tüketim sektöründe geniş tecrübesi sonrasında Nestlé Türkiye’deki kariyerine 2008 yılında  başladı. Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi’nde, Nescafé markasının yönetiminde farklı pozisyonlarda görev alan Ekşi, aynı zamanda Tüketici İletişimi ve Pazar İçgörüleri Müdürü rolünü de 2 yıl boyunca üstlendi. 2018’de İçecekler İş Birimi’ne geri dönen ve son dört yıldır Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Genel Müdürü görevini sürdüren Ekşi, 1 Aralık 2023 itibariyle Nespresso Türkiye’ye liderlik edecek.

Emre Kılıçal kimdir?

Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan Emre Kılıçal, ardından Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama ve Lojistik Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. İş yaşamına 2004 yılında Nestlé Türkiye’de MT (management trainee) olarak başlayan Kılıçal satış ve pazarlama fonksiyonlarında farklı yöneticilik tecrübelerinin ardından, 2013’te İsviçre’deki Çikolata ve Şekerleme stratejik iş birimine geçiş yaptı, daha sonra ise Türkiye pazarında satış yönetiminde artan sorumluluklar aldı. 2020 yılından bu yana Nestlé Türkiye’de Ticaret Geliştirme Ekip Lideri olarak görev alan Kılıçal, 1 Aralık 2023 itibariyle Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye iş birimine liderlik yapacak.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu