İnsan Kaynakları

Danone’den Farkındalık Yaratan İş Birliği

Danone Türkiye Sütlü Ürünler Lüleburgaz Fabrikası, AKUT Arama Kurtarma Derneği ile yapacağı iş birliği kapsamında bağışta bulunacak.

Danone Türkiye Sütlü Ürünler Lüleburgaz Fabrikası, iş kazasın yaşanmadan geçen 365 günü (Ocak 2020-Ocak 2021), AKUT Arama Kurtarma Derneği ile yaptığı anlamlı bir iş birliğiyle taçlandırıyor. Bu kapsamda Lüleburgaz Fabrikası, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için paylaşacakları davranış odaklı gözlemler karşılığında AKUT’a bağış yapacak.

Çalışan Farkındalığını Artırmak

Sıfır kaza hedefiyle faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen Danone Türkiye Sütlü Ürünler Lüleburgaz Fabrika Müdürü Özlem Taşdemir, çalışanların sağlığını öncelikleri kabul ettiklerini belirtti. Taşdemir, proje kapsamında hem iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanların farkındalığını artırmayı hem de AKUT’a destek olmayı hedeflediklerini söyledi.

Çift taraflı hayat kurtarma

Bu sene 25’inci yılını kutlayan, Türkiye’nin ilk arama kurtarma sivil toplum kuruluşu AKUT Arama Kurtarma Derneği Başkanı Recep Şalcı ise çeyrek asır boyunca sadece gönüllülerin özverili çalışmaları ve bağışlarla var olmaya ve hayat kurtarmaya devam ettiklerinin altını çizdi. Şalcı, ‘AKUT Hayat Kurtarır’. sloganı ile yurt içi ve yurt dışında yaptığımız operasyonlar, özel kuruluşlar ve kamu kurumları ile yürüttükleri ortak projelerle sayısız hayata dokunduklarının altını çizdi. Danone ile yapılan iş birliğinin hayat kurtarma çift taraflı çalışacağını belirten Şalcı, “bir tarafta iş kazalarında yükseltilecek farkındalık sonucu hayatlar kurtulacak, diğer tarafta ise yapılan bağışlar, afetlerde hayat kurtarmak için kullanılacak.” dedi.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu