İnsan Kaynakları

Güler Sabancı’dan Çalışanlarına Yeni Yıl Mesajı

Güler Sabancı Sabancı Topluluğu olarak 2015 yılı içerisinde hedeflerine ulaştıklarını bu yönüyle başarılı bir yıl geçirdiklerinin altını çizdi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Topluluğu çalışanlarına yönelik yeni yıl mesajını yayımladı. Güler Sabancı, Değerli Çalışma Arkadaşlarım şeklinde başlayan yazısında Güler Sabancı Sabancı Topluluğu olarak 2015 yılı içerisinde hedeflerine ulaştıklarını bu yönüyle başarılı bir yıl geçirdiklerinin altını çizdi.

Güler Sabancı mesajında dünya ve Türkiye’deki durumu gözden geçirdikten sonra, 2015 yılı Sabancı Topluluğu içindeki gelişmeleri değerlendirerek,  2016 yılı önceliklerini paylaştı. Güler Sabancı sözlerine şu şekilde devam etti;

“2015’te birçok hedefimize ulaştığımızı görüyoruz. Kordsa Global’in Endonezya’da ikinci fabrikasını açarak yıla başlamıştık. Yılın devamında ise Kordsa çeşitli sektörel ve inovasyon ödüllerinin sahibi oldu. Bu sene şirketlerimiz birçok başarılı ödüller aldı.

Temsa Otobüs’te en üst segment ürünü Maraton başta olmak üzere sekiz yeni ürün lansmanı; Çimsa Eskişehir ve Afyon fabrikalarına yaptığımız yeni yatırımlar; Carrefoursa’da Kiler ve diğer satın almalarla gelen rekor büyüme; Avivasa’nın 9 milyar TL ile fon büyüklüğünde sektörünün lideri olarak yılı tamamlaması; yıllardır büyük bir emekle yatırım yaptığımız Enerjisa’da yatırımlarımızı tamamlamaya çok yaklaşırken tüm zor pazar koşullarına rağmen karlılığın sağlanması ve burada hepsini tek tek sayamadığım tüm şirketlerimizde elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla yılı tamamlıyoruz.

Sürdürülebilirlik, inovasyon, kadınların çalışma hayatına katılımı ve toplumsal duyarlılık konuları yine önceliğimizdir. Bu yıl bildiğiniz gibi; bu konudaki birikimimizi çalışanlarımız aracılığıyla topluma aktarmak için Sabancı Gönüllüleri programını hayata geçirdik. Türkiye’nin birçok yerinde şevkle, gönlünüzü koyarak topluma fayda sağlama fark getirme çabalarınızı takdirle takip ediyorum.

Yine birlikte yarattığımız ve hepinizin katkıları sayesinde yoluna başarıyla devam eden Sabancı Altın Yaka Ödülleri de ayrı bir gurur kaynağımız olmayı sürdürüyor. Artık içselleştirdiğimiz, öncü olma, liderlik etme, inovasyon, mükemmeli arama ve fark yaratma felsefesinin somut örneklerini, Altın Yaka’da hep beraber yaşıyoruz.

Önümüzde, yepyeni hedefler, umutlar ve beklentilerle dolu bir yıl var.

İnovasyon kültürümüz ve operasyonel mükemmellik anlayışımızla yaptığımız her işte, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde daima ‘öncü’ ve ‘örnek’ olma konumumuzla hedeflerimize koşmaya devam edeceğiz.

Türkiye’nin en güvenilir, halkımızın kendine en yakın hissettiği ve en sevdiği markası olan ‘Sabancı’ markası bilgi ve performansa dayalı çağdaş çalışma anlayışınızın ve etik değerlerimizin üzerinde yükselmeye devam ediyor.

Ülkemizin toplumsal ve ekonomik kalkınmasında, sizden aldığımız güçle “Türkiye’nin Sabancı’sı” olarak anılıyoruz.

Bu başarılı 2015 yılı için hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Ailelerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve keyifli bir yıl diliyorum.

Ayrıca ülkemiz için de 2016 yılının barışla, huzurla, toplumsal ve ekonomik gelişimle, reformlarla anılacağı bir yıl olmasını temenni ediyorum.”

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu