İnsan Kaynakları Liderleri CHRO Summit’te Bir Araya Geldi

Fortune ve Dataexpert işbirliğiyle düzenlenen CHRO Summit 15 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl 1 milyonun üzerinde insanın kariyerini yöneten insan kaynakları liderini bir araya getiren CHRO Summit, bu yıl da Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CHRO’larını, insan kaynakları yönetim danışmanları ve uzmanlarını, alanında uzman akademisyenleri, insan kaynakları alanında ürün ve hizmet sağlayıcılarının üst düzey temsilcilerini ve basın mensuplarını bir araya getirdi. İnsan kaynakları alanında en güncel konuların konuşulduğu etkinlikte ayrıca Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’su da düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

CHRO Summit’te bu yıl neler konuşuldu?

İnsan kaynakları ile ilgili en güncel konuların gündeme getirildiği oturumlara katılımcıların ilgisi büyüktü. NN Hayat ve emeklilik CEO’su Marius Popescu’nun açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik düzenlenen oturumlarla devam etti. NN Hayat ve emeklilik CEO’su Marius Popescu konuşmasında, günümüz ekonomik ve teknolojik koşullarında çalışma kavramından beklentilerin değiştiğini vurgularken gelecekte iş hayatını bekleyen farklı çalışma şekillerine dikkat çekti. Popescu’nun konuşmasının ardından etkinliğin ilk panelinde “Yönetim Perspektifinden İK’nın Rolü” masaya yatırıldı. MCKINSEY & COMPANY Ülke Müdürü Özgür Tanrıkulu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen panelde konuşmacılar İzzet Garih, Norbert Klein, Seymur Tarı, Tamer Saka üst yönetim olarak insan kaynakları fonksiyonundan beklentilerini anlattı. Panelde şirketlerin başarısında İK’nın kritik rolüne dikkat çekilirken sürdürülebilir bir başarının iyi ekipler oluşturabilmekten geçtiğinin altı çizildi. 

Verilen kahve molasının ardından gerçekleşen ikinci panelde ise İK markası yaratmak, İK analitiği, veri kullanımı ve İK pazarlama ilişkisi üzerine konuşuldu. Murat Pala’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde konuşmacılar Ata Selçuk, Berna Öztınaz, Burcu Civelek Yüce, Eren Çamlıkaya ve Nursel Ölmez Ateş işveren markası ve İK pazarlama konuları üzerine konuştular. 

Öğleden sonraki ilk panelde “Yetenek Yönetimine Global Bakış” ele alındı. Yasin Altunkaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen panelde global anlamda yetenek uygulamaları katılımcılarla paylaşıldı. Takip eden panelde ise geleceğin organizasyonları tartışıldı. Cüneyt Toros moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda konuşmacılar Hakan Alp, Seyfettin Sağlam, Yasemin Merih Alparslan kendi şirketlerinden örnekleri paylaştı. 3 isim ayrıca gelecekte organizasyonları beklediklerini öngördükleri konuları ve kendi organizasyonlarının da bu gelişmelere nasıl hazırlandığının ipuçlarını anlattı. BIGGPLUS CEO’su Enis Karslıoğlu ise geleceğin organizasyonların ödüllendirme taktir konularının hayati önem taşıdığını belirterek çalışan takdir ve ödüllendirme iç müşteriye yönelik sadakat programlarıyla ilgili verdikleri hizmetlerden bahsetti.

Günün son kapanış oturumunda konuşan Sodexo CEO’su Dr. Rohini Anand ise iş yerinde çeşitlilik ve dahil etmenin önemini değindi. İş yerinde çeşitliliğin başarıya ulaşmadaki katkısını verdiği örneklerle anlattı. Yoğun geçen oturumların ardından En Etkin 50 CHRO ödül törenine geçildi.

Fortune ve Dataexpert işbirliği ile gerçekleşen ve kapsamlı bir araştırma metadolojisi ile Türkiye’nin önde gelen kuruluşları’nın ciro, kârlılık, hissedar yapısı, sektör çeşitliği ve çalışan sayısı yönlerinden analiz edildiği Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Yöneticisi araştırması sonucunda seçilen Türkiye’nin En Etkin 50 İK Lideri düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu