İnsan Kaynakları

“Misafir Mutluluğunun Temelinde Çalışan Mutluluğu Var”

Yolcu360, Great Place to Work Enstitüsü tarafından oluşturulan Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasında yer aldı.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan, 214 şirketin katıldığı ve bu şirketlerin çalışanlarına 14 sorudan oluşan esenlik anketinin gönderildiği araştırmada 70 ve üzeri puan alan 81 şirket listeye aday oldu. Çalışanların deneyimlerini baz alarak yapılan değerlendirme toplamda 120 bine yakın çalışandan görüş alındı ve “Herkes İçin Harika İşyeri” kriterlerinde en iyi performansı gösterenler listede yer buldu. Yolcu360, 20-49 çalışan kategorisinde en iyi şirketlerden seçildi.

ayse kirmanBaşarının Sırrı Çalışan Mutluluğu

Yolcu360’ın mevcut konumunu sağlayan en önemli faktörün çalışanları olduğunu söyleyen Yolcu360 İnsan Kıymetleri Direktörü Ayşe Kirman, Great Place to Work ödülünün çalışan deneyimlerini yansıtması açısından çok değerli ve yeni çalışmalar için motive edici bir etkisi olduğunu belirterek şunları söyledi; “Yolcu360 kendi vizyonuna, çalışanlarını doğal olarak inandırmış, genç olmasına rağmen kurumsal kültürünün taşlarını çok doğru oturtmuş bir firma. Sektörün en güvenilir araç kiralama platformu olmayı sağlayan güç, çalışanın gücü; istekli katılımı ve iş ortaklığı. Tüm süreçlerimizin merkezine aldığımız misafir mutluluğu odaklı anlayışımızın temelinde çalışan mutluluğu var” dedi. Yolcu360’ın hisselerini çalışanlarıyla paylaştığını vurgulayan Kirman çalışanların şirkete ortak olmasının Yolcu360’ın başarısına başarı kattığını söyledi.

“Global yolculuğa birlikte çıktık”

Yolcu360’ta yetenek yönetiminin öncelikli bir konu olduğuna dikkat çeken Ayşe Kirman, Yolcu360’ın her süreçte olduğu gibi yetenek yönetimi konusunda da özgün ve insan odaklı bir sistem geliştirdiğini söyledi. 2022 itibariyle Yolcu360 ekibine katılan herkesin şirketin ortağı olma şansı olduğunu ve Yolcu360’ta çalışmak isteyen sayısının her geçen gün artmasından çok mutlu olduklarını, Yolcu360’ın güncel ilanlarını adayların mutlaka takip etmesini önerdiğini de sözlerine ekledi. Kirman, “Yolcu360 global hedeflerini insan kıymetlerine verdiği önem sayesinde tutturacak. Hepimiz, bu yolculuğun bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Yolcu 360 Çalışanları Şirkete Ortak Oldu

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu