Facebook Yeni Eleman Bulmakta Zorlanıyor

Kısa süre önce “veri skandalı” ile gündeme gelen Facebook’un yaptığı iş tekliflerinin eskisi kadar rağbet görmediği bildirildi.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kısa süre önce yaşadığı “veri skandalı” sebebiyle yetenekli eleman bulmakta zorlandığı ortaya çıktı. Özel verilerin ihlali sonrasında yetenekli adayların Facebook’a yaptığı iş başvurularında büyük düşüş yaşandığı bildirildi. Ayrıca adayların Facebook tarafından yapılan iş tekliflerini kabul etme oranlarında da düşüş yaşandığı açıklandı.

CNBC’de yer alan habere göre, Facebook’un yazılım mühendislerine yaptığı iş tekliflerinin kabul edilme oranında yaklaşık yüzde 50 oranında azalma görüldüğü açıklandı. Öte yandan Facebook’un iş tekliflerini kabul eden yeni mezun adayların oranının yüzde 55 oranında kaldığı bildirirldi.

Veri skandalı iş başvurusunda düşüşe neden oldu!

Kısa süre önce Facebook’tan ayrılan birkaç insan kaynakları uzmanı bir haber kanalına yaptığı açıklamada, şirketin Cambridge Analytica skandalından sonra iş başvurularında önemli derecede düşüş yaşandığını kaydetti. Facebook ile iş görüşmesi gerçekleştiren adayların şirketin gizlilik politikaları konusunda eskiye göre çok daha fazla soru yönelttikleri bildirildi.

Etiketler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı