Arşiv

AssisTTekno Akademi ile Çalışanlarının Kariyerine Katkı Sağlıyor

Türk Telekom’un müşteri deneyimi şirketi AssisTT, “AssisTTekno Akademi” adını verdiği eğitim programı ile bilgi teknolojileri dünyasına yetkin insan kaynağı yetiştiriyor.

2022 yılında başlattığı “Yazılımın Yeni 100’ü” programı ile farklı rollerden, yazılıma ilgi duyan ve değerlendirme aşamalarından başarıyla geçen 100 çalışanına .Net C# yazılım dillerinde 5 aylık temel yazılım eğitimi veren AssisTT, üstün başarı gösteren 15 kişiyi bilgi teknolojileri ekibine dahil etmişti. Şirket  bu yıl da “AssisTTekno Akademi” adı altında yapılandırdığı eğitim programı ile 63 çalışanına daha global değerde yetkinlikler kazandıracak.

.Net yazılım geliştirme, iş zekâsı ve raporlama ile sistem yönetimi konularında yetkinlik kazandırmayı amaçlayan “AssisTTekno Akademi” programı kapsamında; genel yetenek ve teknik sınavda başarılı olan çalışanlar 15 hafta boyunca, 3 alanda oluşturulan 21 kişilik sınıflarda toplamda 90 saatlik eğitim alacak. 10 Temmuz itibarıyla başlayan eğitim programının sonunda, devam koşulunu sağlayan katılımcılar katılım belgesi, final sınavında başarılı olan katılımcılar ise başarı belgesine sahip olacak.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu