Arşiv

Zuckerberg Rakip Firmada Çalışanlara Maille İş Teklif Ediyor

Mark Zuckerberg, yapay zeka alanındaki çalışmalarına hız vermek için rakip firmalardaki başarılı çalışanlara bizzat mail atarak iş teklifinde bulunuyor.

Meta’nın kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, şirketinin yapay zeka alanındaki etkinliğini güçlendirmek istiyor. Alanındaki en iyi yeteneklere ulaşmak için de alternatif bir yol deniyor.  Mark Zuckerberg rakip firmaların yapay zeka araştırmacılarına mail atarak bizzat iş teklifinde bulunuyor. Mailde hiçbir iş görüşmesi yapmadan doğrudan iş teklif eden Zuckerberg, çalışanı neden işe almak istediğini ve Meta için ne kadar önemli bir pozisyon olduğunu açıkladıktan sonra çalışana vereceği ücreti de mailde belirtiyor.

Özellikle Google’ın bir girişimi olan DeepMind şirketinde çalışan yapay zeka geliştirmesi yapan çalışanlara kişisel e-postaları üzerinden mail attığı ortaya çıktı. Mark Zuckerberg, mailde Meta’nın yapay zeka çalışmaları için kendileriyle çalışmanın ne kadar önemli olduğunu söyleyerek ekibe katılmalarının öneminden bahsediyor.

The Information’ın yaptığı habere göre bu Zuckerberg daha önce de e-posta ile iş tekliflerinde bulunduğu belirtiliyor. Daha önce de adaylara herhangi bir görüşme talep etmeden doğrundan iş teklifinde bulunmuş ve rakip firmalarda çalışanlara daha yüksek maaş vermeme konusunda kendi politikasını görmezden gelmiş.

Kentsel Dönüşüm

Editör

İnsan Kaynakları İçerikleri mail: editor@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu