İK Blog

Bill Gates Geleceğin Mesleğini Açıkladı!

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, katıldığı bir etkinlikte gelecekte olması beklenen muhtemel gelişmeler üzerine yorumlarda bulundu.

Gelecekte iklim teknolojisi alanında çalışanların büyük gelirler elde edeceğini dile getiren Gates, sektörde çalışanların Google, Microsoft, Tesla ve Amazon gibi şirketleri geride bırakacağını aktardı. İnsanların iklim değişikliği ve iklim teknolojileriyle alakalı işlerle uğraşması gerektiğini belirten Gates, özellikle elektrikli otomobillerin, pil teknolojilerinin ve hidrojen motorlarının gelecekte çok fazla önem kazanacağını dile getirdi.

İklim Mühendisliği nedir?

İklim Mühendisleri uzun vadede iklimsel değişikliklerin önlenmesi ve tedbirlerin alınması için çalışır. İklim Mühendisleri doğada meydana gelecek değişiklikleri önceden tespit ederek, ülkelerin tedbir alması için fikirler ve projeler geliştirir. Küresel ya da bölgesel anlamda oluşabilecek iklim koşullarını ve bu koşulların ortaya çıkaracağı olumlu olumsuz etkileri analiz etmek için sayısal simülasyon çalışmaları yürütürler. İklim Mühendislerinin çalışmaları tarım, sanayi sağlık gibi pek çok alan için yol gösterici nitelik taşır.

2022 yılı itibariyle Türkiye’de Meteoroloji Mühendisliği Bölümünün yer aldığı iki üniversite bulunuyor. Bunlar ise; İstanbul Teknik Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu