İnsan Kaynakları

8. PERYÖN “İnsan Yönetimi Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Peryön İnsan Yönetimi Ödülleri 8. kez sahiplerini buldu.

PERYÖN Derneği’nin insan yönetimi alanında başarılı uygulamaları ödüllendirmek, fark yaratan firmaları cesaretlendirmek ve bu alandaki standartlara yön vermek amacıyla düzenlediği PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri, bu yıl 8. kez sahiplerini buldu. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı gece, 27 Mayıs Cuma günü The Marmara İstanbul Oteli’nde gerçekleşti. Fatih Türkmenoğlu ve Özge Uzun‘un sunduğu “Gala Gecesi”nde, 3 ana kategoride 3 firma ödüle layık görülürken, 5 farklı firma ise, fark yaratan İK Projeleri dalında ödül aldı.

Bu yıl 8. kez gerçekleşen İnsan Yönetimi Ödülleri için 31 firma, 40 kategoride başvuruda bulundu. Yaklaşık 6 ay süren değerlendirme sürecinin ardından 6 sektör duayeninden oluşan jüri; “insan yönetiminde en iyi uygulamalara sahip firmaları” seçti. ARGE Danışmalık’ın desteği ile yapılandırılan ödül sürecinde, ana kategoriye başvuran firmaların saha değerlendirmeleri ise Deloitte Türkiye tarafından gerçekleştirildi.

PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde kimler ödül aldı?

İnsan Yönetimi Derneği PERYÖN tarafından düzenlenen 8. İnsan Yönetimi Ödülleri’nin kategorilere göre ödül dağılımı şu şekilde oluştu;

  • Motivasyon ve Bağlılık: BNP Paribas Cardif Türkiye
  • Gelişim Yönetimi: Cigna Finans Emeklilik ve Hayat
  • İnsan Gücü Etkinliği Yönetimi: Ford Otosan
  • Fark Yaratan İK Projeleri: Aras Kargo, Arkas Holding, Borçelik Çelik Sanayii, Çayeli Bakır İşletmeleri, Çimsa Çimento.

Ödül töreninde konuşma yapan PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Sevilay Pezek Yangın, “PERYÖN, en iyi uygulamaların değerlendirilmesine olanak yaratarak, insan yönetimi alanına dinamizm katıyor. Enerjisiyle, motivasyonuyla, performansıyla çalışma hayatına yön veren kurumlar değişime de öncülük ediyorlar. İnsan yönetimi çalışma hayatının can damarı ve tüm fonksiyonlarıyla doğru çalışan bir sistem ülkemiz ekonomisinin verimliliği için de hayati önem taşıyor. Yarattığımız PERYÖN İnsan Yönetimi sistemindeki ana kategorilerde geleceğin ihtiyaçlarını da düşünerek sadece bugünün değil geleceğin de yönetim modellerini tanımladık. Ödül alan kurumları içtenlikle kutluyor, süreçte emek veren jüri üyelerimize ve danışmanlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi. PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 20-21 Ekim’de yapılacak Dünya Kongresi’ne de ev sahipliği yapacağına dikkat çeken Yangın, bilginin paylaşımında ve gelişiminde sivil toplum kuruluşu olarak PERYÖN’ün büyük sorumluluğu olduğunu ifade etti.

İşte PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nin gala gecesinden kareler,

1464601365 CignaFinansodul

1464601372 BNPBaribasOdul

1464601373 FordOtomotivOdul

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu