İş Dünyası

Dünyaca Ünlü Teknoloji Şirketi Çalışanlarının Maaşları

Son yıllarda en değerli şirketler listesinin tepesinde görmeye alıştığımız teknoloji şirketleri çalışanlarına en fazla maaşı veren firmalar listesinde de zirvede. Amazon, Intel, Tesla gibi teknoloji devi şirket çalışanlarının aldığı maaşları sizin için listeledik. İşte detaylar;

Dünyaca ünlü şirketlerle ilgili en merak edilen nokta hiç şüphesiz çalışanlarına ödediği maaşlardır. Değişen dünyaya baktığımızda yaşadığımız yüzyılın en önemli sektörlerinden birinin de teknoloji sektörü olduğunu görüyoruz. Bu sebeple başarılı teknoloji şirketleri çalışanlarına maaş konusunda oldukça bonkör davranıyor ve en değerli şirketler listesinin tepesinde yer almaya devam ediyor.

Şirketlerin Verdiği Maaşlar

Peki bu başarılı teknoloji şirketleri çalışanlarına ne kadar maaş ödüyor? İşte 7 büyük dünya markası şirketin çalışanlarına ödediği maaşlar;

Amazon

Online alışveriş platformu Amazon’un çalışanlarına ödediği ortalama yıllık maaş 28 bin 836 dolar (Yaklaşık 180 bin TL) oldu.

IBM

aFcpvEcNakeVwyFKILaBXw

Bir dönem bilgisayar sektöründe tekel konumunda olan IBM’in ortalama yıllık maaşı 55 bin dolar (338 bin TL).

Tesla

kdcg WrewEOm9jXXzpznfQ

Geçtiğimiz günlerde en değerli otomotiv şirket olan Tesla’nın ödediği yıllık ortalama maaşı 56 bin 163 dolar (340 bin TL).

Intel

duh9UbONg0Gl2NN G2Zjrw

Aynı rapora göre, Intel 2018’de ortalama 106 bin 900 dolar (607 bin TL) maaş ödedi.

Twitter

0QtM8jolSEmr7 O8Q670TA Mikro blog platformunun çalışanlarına ödediği yıllık ortalama maal 172 bin 703 dolar (Yaklaşık 1 milyon TL) oldu.

Facebook

BD1agQAruUW0QMR7oB5yuQ

Instagram ve WhatsApp gibi platformları da bünyesinde bulunduran Facebook için bu rakam 228 bin 651 dolar (1.4 milyon TL) oldu.

Alphabet

TbVhNotNWEq20BUEgMMS7w

İnternet devi Google’ı da bünyesinde bulunduran Alphabet’te ortalama yıllık maaş 246 bin 804 dolar (1.5 milyon TL) olarak hesaplandı. Başka bir deyişle listenin birinci sırasında yer alan Alphabet’in çalışanlarına ödediği ortalama aylık maaş 20 bin dolar yani 125 bin TL.

Kentsel Dönüşüm

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu