İnsan Kaynakları

Anadolu Vakfı Mentorluk Programı’nın 7. Dönemi Başladı

Anadolu Vakfı Mentorluk Programı gönüllü çalışanların desteğiyle büyüyor.

Anadolu Vakfı’nın 2013 yılında, eğitimini akademik açıdan başarıyla tamamlamanın yanı sıra evrensel değerleri dikkate alan, sağ duyulu, inisiyatif alabilen, gelişime açık tarafları ile yüzleşip kişisel gelişimini önemseyen ve potansiyelini açığa çıkarabilen gençler kazandırma amacıyla başlattığı Mentorluk Programı 7. dönemine girdi.

110 mentee’nin, 109 mentor’dan destek alacağı 7. dönemde 6 mezun bursiyer de gönüllü olarak programa dahil oldu.

  1. dönem açılış etkinliğine Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven’in yanı sıra programda yer alan mentor ve mentee’ler katıldı. Daha önce programa katılan mentor ve mentee’ler etkinlikte, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili bilgi verdi, deneyimlerini paylaştı.

Etkinlikte konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, geleceğin iş insanları, yöneticileri olarak karşımıza çıkacak gençlere yapılan her türlü yatırımın büyük önem taşıdığını söyledi. Özilhan “Dünyamızın, işlerimizin ve değerlerimizin sürdürülebilirliği için bilgi ve tecrübelerimizi gençlerimize doğru bir şekilde aktarmamız gerekiyor. Onlara en iyi eğitim olanaklarını sağlamanın yanı sıra neyi nasıl yapacakları konusunda yol da göstermeliyiz” dedi. Gençlere destek vermek için gönüllü olanların artmasından duyduğu mutluluğu belirten Özilhan, “Değer katmak, insana yatırım yapmak, insanlığın geleceği için çalışmak Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı olarak bizim köklerimizde var. Bu işin temelinde gönüllülük var. Hem Anadolu Grubu ailesinin üyelerinin hem de grubumuz dışından bizlere destek veren gönüllülerimizin çabaları sayesinde programımızın etkisi katlanarak büyüyor. Mentorluk Programımız ile her zaman yenilikçi, yaratıcı, cesur, tutkulu ve kendiyle barışık gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.  Güçlü ve gelişime açık yönlerini keşfetmelerini sağlayarak, kişisel gelişim süreçlerini hızlandırmayı amaçlıyoruz. Daha doğru kararlar vermelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Böylece hem kendi geleceklerini, hem de bizlerin geleceğini en güzel biçimde şekillendireceklerine inanıyoruz” diye konuştu.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu