İnsan Kaynakları’nın Attığı Telefon Maili Günün Konusu Oldu

Zorlu Holding, Vestel bünyesinde Türk Mühendisler tarafından geliştirilen Android işletim sistemli akıllı telefonu Venüs’ü çalışanlarına kullanmaları için hediye etti. Tüm beyaz yakalı çalışanlara hediye edilen telefonla ilgili dağıtımın ardından insan kaynakları direktörlüğü çalışanlara mail atarak kurum kültürü ve aidiyetin gelişmesi adına telefonun kullanımı konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

Gönderilen mail, ekran görüntüsü alınmış bir biçimde sosyal medyada paylaşılınca çeşitli yorumlara sebep oldu.

Vestel İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nün 20 Ekim tarihinde çalışanlara gönderdiği e-posta’daki bildirinin tam metni ise şu şekilde:

“Değerli çalışanlarımız,

Şirketimiz tarafından büyük emek ve çalışmalar sonucu üretilen VENUS cep telefonları, kurum kültürünün oluşması ve marka imajının desteklenmesi amacıyla beyaz yakalı çalışanlarımıza hediye olarak dağıtılmaktadır.

Sizlerden beklentimiz kurumsal aidiyetimizin de önemli bir simgesi olan telefonlarımızın şirket içinde veya dış görevler sırasında Vestel’e yakışır bir biçimde kullanılmasına özen gösterilmesidir. Bunun dışında bir yaklaşım, farklı bir markanın kullanımı, gerek özel bir anlamı olan hediyeyi kullanmamak gerekse kurum genelinde alınan bir karara uymamak olarak değerlendirilecektir.

Kuşkusuz çalışma dışı zamanlar için böyle bir kural konamaz, ancak çalışma ortam ve saatleri için kendi telefonunuz dışında bir telefonun kullanımı söz konusu olmayacaktır.”

vestelmail

 

Kaynak: webtekno

Etiketler

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı