Qatar Airways Türkiye’de Eleman Alımı Yapacak

2018 yılının başlarında Türkiye’de yapacağı eleman alımına dair iş ilanı yayınlayan Qatar Airways Nisan ayında görüşmelere başladı. Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden olan Qatar Airways, Türkiye’de uçuş ekibi aramaya devam ediyor.

Doha merkezli Qatar Airways, Türk ve yabancı pilot transferi yapmaya devam ediyor. 14 Temmuz’da İstanbul’da kabin görevlisi olmak isteyen Türk adaylarla görüşmeler yapacak.

Grand Hyatt İstanbul Otel’de düzenlenecek olan etkinlikte Qatar Airways ekibi CV toplayacak ve daha sonra yapılan incelemeler doğrultusunda uygun olan adayları mülakata çağıracak.

Başvuru yapacak olan adaylar uyarıldı

İşe alım sürecinin kişiler ve kurumlar tarafından zaman zaman suistimal edildiğine dikkat çeken Qatar Airways, başvuru yapacak olan adayları bu konuda uyardı. Yapılan açıklamada Qatar Airways temsilcileri tarafından, şirketin bir çok ülkeden başvuru alıyor olmasından dolayı gururlu oldukları fakat bu durumdan faydalanmak isteyen kişilerden dolayı muzdaip oldukları dile getirildi. Ayrıca açıklamada, yapılan bazı görüşmelerin geçerliliğinin olmadığına ve işe alım süreci kapsamında adaylardan para istenirse ödeme yapmamaları gerektiğini, böyle bir durumla karşılaşırlarsa reportfraud@qatarairways.com.qa adresine bildirmeleri gerektiğinin altı çizildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı