Dökümanlar

İngilizce Cover Letter Örnekleri

İngilizce ön yazı mektubu örneklerini sizin için derledik.

İş başvurunuzu yapmadan kendinizi en iyi şekilde anlattığınızdan emin olmalısınız. Özellikle yabancı dilde yaptığınız iş başvuruları için cover letter büyük önem taşıyor.

Cover letter nedir?

Cover letter ingilizce olarak yapılan iş başvurularında cv yi özetleyen bir niyet mektubudur. Cover letter kelimesini türkçede ön yazı olarak düşünebilirsiniz. Türkçe ilanlarda ön yazı şartı çok aranmasa da özellikle yurt dışı pozisyonları için cover letter önemli hale gelebiliyor.

Cover letter yazarken nelere dikkat etmelisiniz?

Eğer internetten cover letter yazarak bu sayfaya ulaştıysanız muhtemelen ingilizce cvniz ile bir iş başvurusunun eşiğindesiniz demektir. Cover letter özellikle yurt dışı bazı pozisyonlarda birçok adayı elemenize imkan sağlayan bir araç. Bu nedenle iş başvurunuza ek olarak cover letter yazayım mı yazmayayım mı yazmasam ne olur gibi sorularınız varsa kesinlikle iş başvurunuza cover letter eklemenizden yanayız.

Cover letter yazarken dikkat etmeniz gereken ilk şey uzunluk. Burada 4-5 paragrafı geçmemeniz önem taşıyor. Öte yandan yazdığınız cover letterda söz konusu pozisyon için neden başvuru yaptığınızı tecrübe ve kabiliyetlerinizin neden o pozisyon için uygun olduğunu belirtin. Gerekiyorsa iş ilanını tekrar okuyarak pozisyondan beklentilerle cvnizdeki yetkinlikleri tekrar karşılaştırın. Yazacağınız cover letter da ise iş duyurusunda bahsedilen anahtar kelimeleri mutlaka geçirmeye özen gösterin.

Son cümlenizden sonra altına isim soy isim yazmayı mümkünse bir sanal imza yada parafınız varsa eklemeyi unutmayın.

Cover letter örnekleri

Dear Hiring Manager,

I’m very interested in the advertised …………………. position at Linkedin.

As an …………………………….. at ……………………. for the past ………. years, I was responsible for the …………………………………. I also lead…………………………………………., and I managed ……………………………………………..

With my experience leading ……………………………….., I am confident that I will be able to provide ………………………………………….. to meet …………………………’s fiscal objectives.

I look forward to sharing more details of my experience and motivations with you.

Thank you for your consideration.

Best Regards,

___________________________________________________________________________________________________

I’m writing to apply for the position of …………………………..(pozisyon) for …………………………(şirket), as advertised on your website careers page. I have ………………..(yıl) years of experience as a …………………………..(bir önceki pozisyon) for ………………………(bir önceki şirket), and I believe I am ready to move up to the manager position.(bir üst pozisyona başvuruyorsanız)

In your job posting, you mention that you want to hire a ………………………….(pozisyon) who understands the (ilandaki beklentiler) …………………………. During my time at ……………..(eski şirketiniz), I was given the responsibility of ………………………………….(sorumlu olduğunuz işler).

I’ve included my resume so you can learn more about my educational background and all of my work experience. Thank you for your time and consideration.

Please feel free to email me or call my cell phone at 555-555-5555. I hope to hear from you soon.

Sincerely,

 

Deneyimli Deneyimsiz Adaylar İçin Ön Yazı Örnekleri

Yaratıcı CV Örnekleri

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu